Vertikalus
38.1 E-demokratijos paslaugų teikimas
Paslaugos aprašymas Pilietinio dalyvavimo aktyvinimas priimant Vilniaus rajono savivaldybės teisės aktus panaudojant informacines komunikacines technologijas (IKT).

Paslaugos kategorija 38. E-demokratija
Paslaugos suteikimo trukmė 1 darbo d.
Paslaugos gavėjas fizinis/juridinis asmuo
Atsakingas dalinys Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyrius
Paslaugos vadovas Jolanta Gulbinovič
Paslaugos vykdytojas Teresa Zacharevič tel. 263 6003
Reglamentuojantys teisės aktai 1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 18 d. nutarimas Nr. 480 „Dėl Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo patvirtinimo“
2. Vietos savivaldos įstatymo 4 str. 9 ir 12 p.
3. Lietuvos informacinės visuomenės plėtros strategijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. birželio 8 d. nutarimu Nr. 625 (Žin., 2005, Nr. 73-2649)
Informacija Asmenys informuojami apie numatomus priimti arba priimtus juos dominančius sprendimus, bei gali dalyvauti jų priėmimo procese.
Sukurtos priemonės:
1. Kompleksiškai atnaujinta svetainė prie E. Demokratijos priemonių. Savivaldybės svetainė pritaikyta naudotis neįgaliems. Svetainėje yra talpinama visa su Vilniaus rajono savivaldybės veikla susijusi informacija, skelbiamos naujienos ir gyventojamos aktuali informacija, vykdomos apklausos.
2. Tarybos narių profilių sukūrimas interneto portale su galimybe tarybos nariams pateikti savo veiklos ataskaitas bei darbo komentarus. Įgyvendinta komentavimo galimybė po identifikacijos per VAIISIS.
3. Piliečio identifikavimas. Asmuo prieš naudodamasis elektroninėmis institucijos paslaugomis arba dalyvaujantis sprendimų priėmime ir jų komentavime yra identifikuojamas per VAIISIS ir nuomonę išreiškia viešai.
4. Posėdžių valdymas. Siekiant sprendimus padaryti kokybiškesniais ir kuo skaidresniais, būtina tarybos nariams pateikti piliečių nuomonę į kurią jie galėtų atsižvelgti. Lankytojai gali komentuoti rezultatus ir pateikti priekaištų dėl priimamo sprendimo. Komentavimas ir pastabų ar nepasitikėjimo nuomonės pateikimas vyksta tik po identifikacijos su VAIISIS. Balsavimo rezultatų viešinimas realiu laiku – Tarybos posėdžių metu vykusių balsavimų rezultatų publikavimo interneto tinklalapyje realiu laiku.
5. Tiesioginės konferencijos su gyventojais. Administruojami bei moderuojami forumai (diskusijų terpės) kuriuose pilietis galės bendrauti su politinio pasitikėjimo asmenimis jų regione ir pakviestais iš kitų vyriausybinių institucijų. Dalyvavimas bus įmanomas tik po identifikacijos su (VAIISIS). Gyventojai galės matyti tiesioginės transliacijos metu asmenis, kurie atsako į klausimus.
6. Projektų viešinimas. Teisės aktų (tarybos sprendimų ir kitų dokumentų) pateikimas interneto puslapyje. Viešinami dokumentai prieinami visiems portalo lankytojams. Įgyvendinta komentavimo galimybė po identifikacijos per (VAIISIS). Komentarai pateikiami sprendimo priėmėjams.
7. Savivaldybės sprendimų išsiuntimas registruotiems vartotojams pagal seniūnijas. Registruotiems vartotojams išsiunčiami pranešimai apie įregistruotus teisės aktų projektus pagal jų nurodytą gyvenamąją seniūniją. Tokiu būdu siekiama aktyviai informuoti gyventojus apie juos liečiančius sprendimus ir tokiu būdu įtraukti į sprendimo priėmimo procesą.

Pateikti savo nuomonę ir gauti atsakymus gyventojai gali prisiregistravę prie Interneto svetainės. Registraciją reikia atlikti identifikuojant gyventoją VAIISIS sistemos pagalba (www.epaslaugos.lt).

Informacija atnaujinta 2019-12-20 11:04:55
Renginių kalendorius
    2020     
Liepa
P A T K Pn Š S
  0102030405
0607080910
11
12
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Prisijungimas gyventojams
prisijungimas gyventojams